CS EN

HORKÝM SUCHÝM VZDUCHEM » Sušení a vysoušení

AMS st

ABSORPČNÍ MOLEKULÁRNÍ SUŠÍCÍ  JEDNOTKY smart

 
Absorpční molekulární sušící jednotky SMART slouží k dokonalému vysušení procesního vzduchu při sušení hygroskopického plastového granulátu. AMS ST využívá k vysoušení procesního vzduchu technologii absorpce vzdušné vlhkosti pomocí absorpčního molekulárního síta. AMS ST pracují v sestavě, komunikuje a řídí zařízení série HSS nebo LSS jež zajišťuje ohřev vysušeného procesního vzduchu a následně vysoušení materiálu.
 

VŠEOBECNÝ POPIS

 
Zařízení série AMS ST jsou standardně dodávány s účinností vysoušení 100 - 1200 l. Absorpční molekulární sušící jednotky SMART jsou vybaveny frekvenčním měničem otáček. Díky tomu AMS ST automaticky upraví procesní výkon - průtok suchého vzduchu v soustavě dle počtu aktuálně zapojených horkovzdušných sušících sil. Případně v závislosti na úrovni rosného bodu automaticky reguluje výkonu topení při regeneraci. AMS ST je vybaveno dvěma absorpčními patronami. Tyto patrony jsou naplněny absorpčním materiálem – SIV DRI molekulární síto. Jedná se o materiál s vysokou schopností absorpce při nízké relativní vlhkosti. Regeneraci zajišťují dvě nezávislé topení. Zařízení nabízí plně automatický provoz, přepínání cyklů, sušení a regeneraci, komunikaci s HSS případně s LSS a také Nastavení týdenního kalendáře pro každé silo zvlášť. Na AMS ST lze připojit až 8 horkovzdušných sušících sil série HSS popř. 4 horkovzdušná sušící sila na lis série LSS. 
 

Výhody využití absorpční molekulární sušící jednotky SMART jsou:

Zkvalitnění technologického procesu.
Sníženi doby sušení – omezení degradace materiálu působením teploty procesního vzduchu.
Automatické řízení průtoku vzduchu dle počtu aktuálně zapojených horkovzdušných sušící sil.
Automatická regulace dle výstupu z měřících sond pro ON-LINE měření vlhkosti procesní materiálové vzdušiny.
Snímání rosného bodu regenerované patrony.
Komunikace horkovzdušnými sušícími sily.
Při aktivní funkci Týdenní hodiny - Sleep mode.
Minimální únik procesního vzduchu ze sušící soustavy.
Mobilita - možnost vysoušení vzduchu pro více zařízení.
Celkové snížení energetických nákladů na sušení materiálu.
Zkrácení doby sušení až o 1/3 proti klasickému sušení horkým vzduchem.
 
 
Pozn.:Dle přání zákazníka lze zařízení AMS ST přizpůsobit podle jeho konkrétních podmínek a parametrů, Zařízení o výkonu s účinnosti vysoušení vyžšší jak 1200 l se vyrábí vždy jen na zakázku