CZ EN

FANUC INDUSTRIAL COBOTS » Kolaborativní roboty

CR-4IA

FANUC COBOT CR-4IA

Nejmenší z řady spolupracujících robotů – ideální pro těsné prostory 

Cobot CR-4IA je nejmenším členem řady spolupracujících robotů, šestiosý s užitečným zatíženém 4 kg. Stejně jako další kolegové z řady spolupracujících robotů zvládne lehké úkoly, které jsou zdlouhavé a vyžadují vysoký podíl manuální práce. Vzhledem ke kompaktnosti může provádět menší práce v místech s omezeným nárokem na prostor. Je možné robota nainstalovat na stěnu nebo obráceně, díky čemuž má širší rozsah pohybu bez toho, aby zasahoval do pracovního prostoru operátora.

Vzhledem k tomu, že může robot převzít tyto nudné úkoly, obsluha má možnost zaměřit se na inteligentnější práci nebo naléhavější záležitosti. S robotem je také možné spolupracovat na úkolech, které jsou složitější a vyžadují interaktivnější přístup (např. robot manipuluje se součástkou a obsluha se stará o kontrolu kvality).

Kromě kompaktního, štíhlého designu je díky funkci bezpečnostního zastavení (safety stop) schopen úzce spolupracovat s lidmi bez nutnosti použití oplocení. Tato speciální schopnost zvyšuje dostupnost prostoru, což vede k značným úsporám nákladů.

  • Automatizace úkolů do 4 kg 
  • Dosah max. 500 mm 
  • Počet řízených os 6