CZ EN

OnRobot » Příslušenství robotů

ONROBOT mg10

MAGNETICKÝ UCHOPOVAČ MG10

UNIVERZÁLNÍ ELEKTRICKÝ MAGNETICKÝ UCHOPOVAČ PRO BEZPEČNÉ A PŘESNÉ KOLABORATIVNÍ APLIKACE

MG10 společnosti OnRobot je univerzální, snadno použitelný magnetický uchopovač pro manipulaci s materiálem, montáže a obsluhy strojů ve výrobě a prostředí automobilového a leteckého průmyslu. Díky systému jednoho řešení (One System) je MG10 plně kompatibilní se všemi roboty významných značek a nabízí jedinečné funkce nastavitelné detekce síly a úchopu, které uživatelům umožňují ovládání na bezkonkurenční úrovni.

VÝHODY a FUNKCE uchopovače MG10:

Díky snadno konfigurovatelné magnetické síle uchopovač MG10 společnosti OnRobot ideálně vyhovuje náročným požadavkům aplikací, např. odebírání jednotlivých plechů. Vestavěný snímač přiblížení detekuje, zda díl byl zvednutý, nebo ne, a nastavení většího počtu magnetů podporuje aplikace, které vyžadují spolehlivou manipulaci s velkými nebo těžkými obrobky. A pro zajištění bezpečného, kolaborativního provozu tento uchopovač udržuje úchop obrobků i v případech ztráty napájení nebo nouzového vypnutí.

Cenově dostupný uchopovač MG10 nevyžaduje externí přívod stlačeného vzduchu ani kabely, což umožňuje jeho snadnou instalaci bez dodatečných nákladů. A stejně jako zbytek řady bezproblémových, plně elektrických uchopovačů společnosti OnRobot i MG10 používá Quick Changer a intuitivní programování pro snadné nastavení. 

Uchopovač MG10 je ideální pro neobvykle tvarované díly i pro velké, ploché plechy. Na rozdíl od podtlakových uchopovačů nezanechává magnetický uchopovač společnosti OnRobot žádné stopy a dokáže manipulovat s perforovanými, lepivými či prašnými obrobky. V rámci aplikací spojených s obsluhou lisů a ohýbáním dokáže MG10 manipulovat s dílem během celého procesu, i když díl mění tvar.