CZ EN

OnRobot » Příslušenství robotů

ONROBOT vgp20

elektrický podtlakový GRIPPER vgp20

VÝKONNÝ ELEKTRICKÝ PODTLAKOVÝ UCHOPOVAČ, IDEÁLNÍ PRO PALETOVÁNÍ KARTONOVÝCH KRABIC

Uchopovač VGP20 je nejvýkonnější elektrický podtlakový uchopovač na světě a nabízí užitečná zatížení až 20 kg (44,1 lbs) a jen zlomek nákladů, složitosti a potřeb údržby v porovnání s pneumatickými uchopovači. Uchopovač VGP20 je ideální pro paletování kartonových krabic včetně těch, které jsou vyrobeny z tenčího, poréznějšího, recyklovaného kartonu, i objemných přepravních vaků s nepravidelnými tvary. To umožňuje přepravcům dosahovat větších úspor a snížit objem odpadů.

VÝHODY a FUNKCE uchopovače VGP20:

Díky užitečným zatížením až 20 kg (44,1 lbs) je OnRobot VGP20 nejvýkonnějším elektrickým podtlakovým uchopovačem na světě. Je ideální pro rychlou a nákladově efektivní automatizaci paletování kartonových krabic a pro manipulaci s objemnými, porézními objekty a objekty s nepravidelnými tvary. Uchopovač VGP20 umožňuje neomezené přizpůsobení, takže může automatizovat širokou škálu aplikací, které tradičně vyžadují pneumatické uchopovače, ale za zlomek nákladů a složitosti. Ve srovnání s tradičním nasazením pneumatických chapadel může uchopovač VGP20 ušetřit až 90 % nákladů na provoz a údržbu. 
 
Podobně jako všechny uchopovače OnRobot představuje VGP20 kompletní sestavu se vším, co je nutné pro rychlé a jednoduché nasazení s jakýmkoli předním robotem. Vestavěná inteligence a snadno použitelný software umožňují přesné řízení proudu vzduchu a nabízejí schopnost změny úchopu, aby odpovídal použití a typu materiálu, s nímž se manipuluje, a to včetně většího počtu položek různých tvarů a velikostí. Výkonný podtlak znamená, že uchopovač dokáže uchopit i porézní objekty, např. tenčí, levnější nebo recyklovaný karton nebo lehké přepravní vaky, což přepravcům umožňuje dosahovat vyšších úspor a zároveň snižovat objem odpadů. 
 
Volitelná možnost umožňuje průběžné sledování proudu vzduchu uchopovače. Je-li z nějakého důvodu přerušen podtlak, robot se okamžitě zastaví a v softwaru uchopovače se zobrazí místní okno s upozorněním.