CZ EN

OnRobot

PP KOVANDA je oficiálním distributorem společnosti OnRobot A/S pro Českou Republiku od roku 2018.
 
OnRobot A/S přináší ucelenou řadu zařízení pro robotická ramena (EoAT) typu plug-and-produce pro kolaborativní aplikace. Naše inovativní uchopovače, snímače a měniče nástrojů pomáhají výrobcům plně těžit z výhod kolaborativních a lehkých průmyslových robotů, jako je např. nákladová efektivita a bezpečnost při spolupráci s lidmi.
 
„Inovace, ke kterým dochází v oblasti koncových nástrojů, posouvají hranice pro kolaborativní robotické inovace.“
 
Naše špičkové produkty EoAT pomáhají malým a středním výrobcům optimalizovat procesy a rozvíjet podnikání díky větší flexibilitě, vyššímu výkonu a lepší kvalitě. Získejte vše potřebné od jedné inovativní společnosti.
 
Ucelená řada pro kolaborativní aplikace
Spolu se stále snazším nákupem a implementací robotů se nástroje EoAT staly zásadními při přizpůsobováním kolaborativních a lehkých průmyslových robotů širokému spektru aplikací.
 
POUŽÍVEJTE SVÉ ROBOTY - MY POSKYTNEME KOMPATIBILITU
Naše produkty jsou kompatibilní s celou řadou běžně využívaných robotických značek. S naším integrovaným produktem Quick Changer nyní můžete spolupracovat s více coboty a lehkými průmyslovými roboty než kdy dříve. Je snazší programovat více různých robotů s využitím různých možností – URCap pro Universal Robots, protokoly Fieldbus či naše nové rozhraní WebLogic for Digital I/O pro další značky. Projděte si seznam výrobců robotů k upřesnění informací o tom, kterou robotickou soupravu potřebujete k integraci svého řešení. Pokud na seznamu není uveden váš typ, neznamená to, že náš koncový nástroj nebude fungovat - zkontaktujte nás a probereme vaše možnosti. S digitálním rozhraním Digital I/O fungují naše produkty prakticky na každém robotu
 

 

Schunk

PP KOVANDA je oficiálním distributorem společnosti SCHUNK pro Českou republiku od roku 2020.
 
Více než 30 let zkušeností v oboru manipulační a montážní automatizace.
 
Ať už citlivý nebo silný, se dvěma, třemi nebo čtyřmi uchopovacími prsty, paralelními nebo centrickými, ať už potřebujete stohovací chapadlo nebo chapadlo s dlouhým zdvihem.
 
SCHUNK nabízí vše ve svém portfoliu, včetně pětiprsté uchopovací ruky SVH ze sortimentu mobilních uchopovacích systémů.
 
Uchopovače SCHUNK jsou známé svou přesností, trvanlivostí a robustností. Jsou synonymem stability a účinnosti procesu v oboru montáže a manipulace. S více než 4 000 standardních součástek nabízí společnost SCHUNK nejkomplexnější sortiment hydraulických, pneumatických a elektrických uchopovačů na světě.
 

 

Robotiq

PP KOVANDA je partnerem oficiálního distributora společnosti ROBOTIQ pro Českou republiku od roku 2018.
 
Výrobci se snaží zavádět roboty do své výrobní praxe, ale toto řešení je mnohdy příliš nákladné a komplikované. Efektory a know-how společnosti ROBOTIQ zjednodušují aplikace s kolaborativními roboty Universal Robots a Fanuc, takže výrobci mohou s robotozací začít rychleji a s nižšími finančními nároky. Robotiq využívá své celosvětové sítě expertů na roboty tak, aby podpora zákazníků byla co nejúčinnější.
 
Ze sortimentu společnosti ROBOTIQ u nás najdete řadu koncových efektorů, 3D kameru, silový senzor, vakuové uchopovače i sadu pro leštění nebo broušení.

 

Festo

PP KOVANDA využívá komponenty Festo pro robotické aplikace od roku 2015.
 
Festo je předním celosvětovým dodavatelem automatizační techniky a také společnost, která se výrazně angažuje v oblasti poskytování průmyslových školení a vzdělávacích programů. 
 
Ať už se jedná o odolný úchop nástroje, standardní úchop nebo mikro úchop při výrobě elektroniky, sortiment chapadel Festo zvládne nejrozmanitější úlohy, například úchop výkonným a odolným tříbodovým chapadlem HGDT.
 
Úchop hraje v průmyslové automatizaci a pro spolupráci člověka s robotem podstatnou roli.
 
Pro automatizaci úchopu dílů je rozhodující koncová jednotka na ramenu robota. Ať se rozhodnete pro svěrný úchop, adaptivní chapadlo nebo vakuové přísavky – pro všechny tyto případy Vám nabízíme sady pro úchop na robotech, které je speciálně připraveny pro ramena robotů Universal Robots.
 
Výhody pro Vás:
  • Plug and work: prostřednictvím vhodných mechanických a elektrických rozhraní k zařízení Universal Robots a příslušnému softwaru
  • Zásuvné moduly Universal Robots: pro jednoduché a rychlé uvedení do provozu, spolehlivý provoz a jednoduché programování robotů s chapadly společnosti Festo
  • Dokážeme flexibilně použít komponenty Festo pro jakoukoliv robotickou aplikace i v případě zakázkových gripperů

 

Zakázkové grippery

Realizujeme zakázkové grippery.

Na základě konkrétních přání zákazníka jsme schopni nabídnout gripper vhodný pro jeho aplikaci ve stávajících i nově vzniklých provozech.

Jednotlivé uchopovací systémy a upínací techniku lze předem navrhnout dle specifických požadavků zákazníka a realizovat pro rozmanité automatizační procesy.

Firma PP KOVANDA pomáhá optimalizovat výrobní procesy a zároveň rozšiřovat aktivity výrobců po stránce lepší flexibility, vyšších výkonů a zvýšené kvality.

Zaměřujeme se nejen na samotnou realizaci projektu, ale jednou z klíčových činností je přinést do procesu efektivní racionalizace a celkovou návratnost investice do automatizace.